English French German Italian Japanese Chinese Russian Spanish

BASINA VE KAMUOYUNA 

 

 

Dün (29.12.2016) saat:17.55’te Alevi toplumunun önemli kanallarından bir tanesi olan ve yıllardır Alevilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin, işçilerin kısacası tüm ezilenlerin ötekilerin sesi olmaya çalışan Yol TV’nin yayını kesilmiştir.

 

Son bir yıl içerinde yaşadığımız basındaki sansür dayanılmaz derecede artmış ve özellikle Alevilere yönelik yayın yapan kanallar, dergiler, gazeteler, radyolar üzerinden toplanmıştır ve bizlerin sesleri İMC TV, TV 10, Hayat TV, Özgür Radyo, Yön Radyo gibi kapatılmış, yayın yaptıkları araçlara da el konmuştur. Cumhuriyet gazetesi yazarları, Özgür Gündem gazetesi başta olmak üzere bizlerden yana birçok yayın yapan gazetelerin usta yazarları, tutuklanmış gazeteler kapatılmıştır. Şimdi ise Yol TV’miz kapatılmıştır.

 

Yaşanılan bu süreçte bizler bu toprakların tüm renklerinin sesi olan kanallarımıza ve yayın organlarımıza yönelik bu saldırıları kınıyor. Asla bizlerin sesi olmaktan vazgeçmeyecek olan kanallarımızı, yayın organlarımızı sahipleniyoruz ve bizlerin sesi olmaya devam etmeleri konusunda da onlarla omuz omuza bu sansürcü anlayışa karşı mücadele edeceğimizi belirtiyoruz.

 

Tüm canlarımızı bugün yapılacak olan basın açıklamalarına ve ileri ki süreçte tekrar yayına hayatına dönmeleri için yürütülecek mücadelenin asli unsuru olmaya, onlarla beraber mücadeleye çağırıyoruz.

Alevilerin sesi olan kanallarımız susturulamaz!

Yol TV Susturulamaz!

 

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ